  • CSI-CBC/800-2.3K/N, Cross Band Coupler, 150 Watts, 800-960 & 1710-2300 MHz, SOI
(No reviews yet) Write a Review
Write a Review
Westell
MSRP:
Was:
(You save )
Brand
Westell
SKU:
CS06-018-091
UPC:
Condition:
New
Availability:
CALL
Weight:
14.00 LBS
Adding to cart… The item has been added
  • Description
  • 0 Reviews
Cross Band Coupler - 698-2300 MHz
Model Number
* CSI-CBC/698-2.3K/N
Frequency Range
* 698-900 MHz
* 1710-2300 MHz
Features & Benefits
* Rugged enclosure for challenging environments
Write a Review
0 Reviews Hide Reviews Show Reviews
  • We Repair
We Repair
  • Related Products
CSI-CBC/698-2.3K/N, Cross Band Coupler, 150 Watts, 698-900 & 1710-2300 MHz, SOI
CS06-018-388
MSRP:
Was:
CSI 800-960/1710-2300 MHz Crossband Coupler. 150 watts. 0.3dB insert. loss. 50dB Rejection. N-female connectors. 3.6" x 5.9" x 2.16".
Westell, Inc.
CSI-CBC/800-2.3KN
Add to Cart The item has been added
CSI Public Safety rated 700 & 800 MHz cross band coupler
Westell, Inc.